Spieszył się do dziewczyny. Miał pecha, wykroczenia rejestrowali policjanci. Za ten krótki przejazd "zdobył" 25 punktów karnych.

22-letni mężczyzna jechał 93 km/h w miejscu, gdzie prędkość ograniczona jest do 50 km/h, rozmawiał przez telefon, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także co może najbardziej bulwersować, wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych. Został ukarany mandatami karnymi w wysokości 900 złotych, a także do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 25 punktów karnych.

Czytaj dalej...

Podawali się za zagranicznych żołnierzy, lekarzy i innych. Wyłudzali pieniądze od zauroczonych kobiet.

Podawali się za amerykańskiego żołnierza, lekarza z Syrii, inżyniera z platformy wiertniczej i wyłudzali pieniądze od kobiet, które kontaktowały się z nimi poprzez internetowe portale randkowe, znaczne kwoty pieniędzy. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów wydziału do walki z cyberprzestępczością i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Działająca od kilku lat grupa oszukała co najmniej 7 kobiet na kwotę ok. 420 tysięcy złotych. Obywatele Nigerii usłyszeli zarzuty oszustwa i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Czytaj dalej...

Pijany kierowca wjechał z impetem w budynek. On wyszedł z wypadku cały, ale pasażerowie trafili do szpitala z poważnymi obrażeniami…

Ta bardzo niebezpieczna sytuacja, miała miejsce na terenie wrocławskich Krzyków przed godziną 4 rano. Wrocławscy policjanci podjęli interwencję w zw. ze zdarzeniem drogowym, które pierwsi zauważyli mieszkańcy. Wszystko wskazywało na to, że brał w nim udział nietrzeźwy kierowca i są osoby ranne. Okazało się, że 24-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył autem w budynek wielorodzinny. Niestety dwaj pasażerowie podróżujący tym autem, zostali przewiezieni do szpitali z poważnymi obrażeniami ciała. Okazało się, że kierowca ma 0.8 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Czytaj dalej...

Ucieczka ulicami Wrocławia pijanego, młodego kierowcy skutera. Został zatrzymany. O jego losie zadecyduje sąd.

Skrajnie nieodpowiedzialnie zachował się pijany 25-letni wrocławianin. W środku nocy postanowił nie zatrzymać się do policyjnej kontroli. Uciekając skuterem ulicami miasta, starał się zgubić interweniujących funkcjonariuszy. Po upadku i uszkodzeniu pojazdu, próbował jeszcze zbiec pieszo. Został jednak szybko zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym przez mężczyznę powietrzu. 

Czytaj dalej...

"Latający łoś" we Wrocławskim ZOO. To nowy gatunek w tym ogrodzie zoologicznym. Zamieszkał w Afrykarium.

  • Dział: Kraj

 

"Latający łoś" to największy nietoperz Czarnego Lądu o nietuzinkowym wyglądzie i ciekawym rytuale godowym. Dziesięć osobników młotogłowa wielkogłowego, można będzie zobaczyć w strefie Kongo, kiedy tylko zoo zostanie otwarte. Już teraz można kupić #biletnaprzyszłość i planować wizytę, tworząc trasę zwiedzania z mobilną mapą.

Czytaj dalej...

Czy osocze osób, które pokonały COIVD-19 może pomóc innym chorym? Odpowiedzi na to pytanie poszuka zespół naukowców Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Grzegorza Mazura.

  • Dział: Kraj

Projekt Zastosowanie osocza ozdrowieńców w terapii chorych na COVID-19 wraz z metabolomiczną i laboratoryjną oceną postępu terapii osoczem, w ramach tak zwanej szybkiej ścieżki, został wybrany do finansowania przez Agencję Badań Medycznych. Do projektu zakwalifikowanych zostanie 300 osób. Do projektu mogą się zgłosić nie tylko osoby, u których koronawirusa potwierdzono, ale też takie, które – na podstawie objawów  - podejrzewają, że go przeszły.

Czytaj dalej...

Pijany kierowca zniszczył ogrodzenie i wjechał w drzewo. Groził, że „zwolni policjantów ze służby” - FILM

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 35-letni mieszkaniec Wrocławia, który swoim Seatem wjechał w drzewo. Całe zdarzenie zarejestrował samochodowym wideorejestratorem jeden z mieszkańców powiatu wrocławskiego, który jechał za pijanym kierowcą. Zatrzymanemu przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego mężczyźnie, grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas