Kalisz: policjanci zarekwirowali towary bez akcyzy o wartości blisko 140 tysięcy zł.

Niemal 120 tys. sztuk papierosów oraz ponad 7 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na podstawie wstępnych wyliczeń stróże prawa ustalili, że gdyby nielegalne towary trafiły na rynek to skarb państwa straciłby blisko 140 tysięcy złotych.

Czytaj dalej...

Niski poziom wód gruntowych, brak opadów ... susza. Pomogą saperzy?

  • Dział: Kraj

Niski poziom wód gruntowych, brak opadów ... susza. To nowe zagrożenia, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć. Na taki scenariusz jest przygotowane wojsko. W jaki sposób są w stanie pomóc? Saperzy z 5 Kresowego Batalionu Saperów (5bsap) z Krosna Odrzańskiego w kilka godzin wykopią studnię, a skażoną wodę oczyszczą tak, że będzie się nadawała do picia.

Czytaj dalej...

Maciej Jaworek bohaterem reportażu „Historia ucieczki Mistrza Jaworka” w NSport+. Czarny Charakter o liderze zielonogórskiego klubu z połowy lat 80 zostanie wemitowany 4 maja o 21:00.

  • Dział: Sport

Telewizyjna ekipa odwiedziła Jaworka w Detmold, w Niemczech, gdzie do dzisiaj mieszka. Maciej Jaworek urodził się w Warce. Do Zielonej Góry przeprowadził się w wieku 15 lat. Już dwa lata później zdał egzamin na licencję żużlową. Był jednym z najbardziej widowiskowo jeżdżących zawodników zielonogórskiego klubu. Jaworek z roku na rok piął się w hierarchii Falubazu. Wspólnie z Andrzejem Huszczą i Janem Krzystyniakiem stanowił o sile zespołu. W 1985 roku był już liderem zespołu. Rok później stanął na najwyższym stopniu podium Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Czytaj dalej...

Zamknięte granice. Są korki i trzeba się uzbroić w cierpliwość.

  • Dział: Kraj

O północy w niedzielę 15 marca zostały zamknięte granice, w tym przejście graniczne w Świecku. Z tego powodu wszyscy obywatele Polski, którzy wjeżdżają do kraju z Niemiec są poddawani obowiązkowym kontrolom, w tym kontrolom sanitarnym. Ponadto wszyscy obywatele Polski muszą przejść kwarantannę. Obcokrajowcy do Polski nie wjadą. Z powodu zamkniętych granic i kontroli wszystkich pojazdów wjeżdżających do Polski, na granicy w Świecku utworzyły się kilkukilometrowe korki, które w newralgicznych momentach miały nawet 8 kilometrów długości, a kierowcy czekali nawet 4 godziny.

Czytaj dalej...

Tragiczny wypadek pod Strzelcami Krajeńskimi. Zginęła 34 letnia kobieta.

Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a dwie kolejne zostały przewiezione do szpitala na badania. To bilans wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 156 pod Strzelcami Krajeńskimi. Ofiara wypadku, to 34-letnia kobieta, która kierowała osobowym hyundaiem. Kierowane przez nią auto zderzyło się czołowo z autobusem, którym podróżowało pięć osób. Dwie z nich zostały przewiezione do szpitala na badania. Policja i Prokuratura wyjaśnia wszystkie okoliczności tego wypadku.

Czytaj dalej...

Na starej trójce pędził ponad 200 km/h. Zatrzymali go policjanci z walczącej z piratami grupy "Speed". ZOBACZ VIDEO!

61-latek rozpędził swoją audi Q7 do 203 km/h. Dokonał tego na starej „trójce”. Biorąc pod uwagę prędkość oraz potencjalne zmęczenie wynikające z faktu, że tego dnia przejechał ponad 1000 km, zachowanie te nie było rozsądne. Na radar nadział się, kiedy wyprzedził policyjny pojazd grupy "Speed". Formacja ta działa już ponad dwa miesiące. Została powołana do walki z najbardziej agresywnymi zachowaniami na naszych drogach. ZOBACZ VIDEO!

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas