Kolejne uderzenie w Mafię VAT-owską.

W ostatnich dniach na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie, agenci CBA oraz funkcjonariusze Policji zatrzymali łącznie 8 osób związanych z tzw. mafią VAT-owską. Wspólne działania organów ścigania to wynik dwóch śledztw nadzorowanych przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie, dotyczących działalności zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się wyłudzaniem podatku VAT. W związku z przestępczym procederem Skarb Państwa stracił ponad 90 milionów złotych.

Czytaj dalej...

11-latek za kierownicą wiózł 8-letniego brata. Matka oświadczyła, że nic się nie stało.

Na terenie jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego policjanci postanowili zatrzymać do kontroli fiata na drodze osiedlowej. Kierowca na widok radiowozu gwałtownie skręcił przecinając drogę przed radiowozem. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierowca ma 11 lat, a jego pasażer 8. Mama dzieci obserwowała wszystko idąc spacerkiem za autem.

Czytaj dalej...

Tarnowscy policjanci zatrzymali sprawców napadu i zabójstwa 62-latka. Grozi im dożywocie.

Mężczyźni przyznali się do napadu na samotnie mieszkającego mężczyznę. Około północy przyszli do jego domu. Gdy 62-latek otworzył im drzwi, dotkliwie go pobili oraz skopali. Żeby nie powiadomił policji skrępowali mu nogi i ręce przywiązując go do stołu kablami elektrycznymi. Sprawcami jest trzech mieszkańców powiatu tarnowskiego w wieku od 20 do 25 lat. Dwóch z nich było już notowanych za rozboje oraz kradzieże. Grozi im dożywocie. 

Czytaj dalej...

Jeśli na ferie w góry to na oponach zimowych. Warto zaopatrzyć się też w łańcuchy przeciwśniegowe.

Od poniedziałku rozpoczynają się zimowe ferie dla kolejnych 5 województw. Prognozy pogody przewidują opady śniegu i ujemne temperatury na drogach dojazdowych do Zakopanego. Ruch na drogach może być wzmożony. Policja apeluje do kierowców, żeby przygotować swoje pojazdy do podróży w zimowych warunkach. Zużyte opony i nieodpowiednie opony były w okresie noworocznym przyczyną zatorów i korków na Zakopiance.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas