Podawali się za zagranicznych żołnierzy, lekarzy i innych. Wyłudzali pieniądze od zauroczonych kobiet.

Podawali się za amerykańskiego żołnierza, lekarza z Syrii, inżyniera z platformy wiertniczej i wyłudzali pieniądze od kobiet, które kontaktowały się z nimi poprzez internetowe portale randkowe, znaczne kwoty pieniędzy. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów wydziału do walki z cyberprzestępczością i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Działająca od kilku lat grupa oszukała co najmniej 7 kobiet na kwotę ok. 420 tysięcy złotych. Obywatele Nigerii usłyszeli zarzuty oszustwa i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Czytaj dalej...

Kulturalnie #ZostańwDomu i poznaj nowoczesne rozwiązania kulturowe w Europie. Wycieczki 3D po największych i najsławniejszych zabytkach są niezwykłe. Zobacz sam!

Mieszkańcy Europy, w tym Polski, podporządkowali się izolacji społecznej i pozostają w domach na czas epidemii. Poza pracą zdalną oraz opieką nad dziećmi warto wykorzystać ten czas na kulturę w wersji online. Muzea, opery i atrakcje turystyczne w całej Europie i na świecie udostępniają coraz więcej treści w Internecie, przypominając nam jak ważne jest obcowanie ze sztuką.

Czytaj dalej...

#Zostanwdomu kulturalnie. Warszawska kultura online.

Warszawskie instytucje kultury szybko zareagowały na ograniczenia w dostępie do wydarzeń ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Liczne placówki udostępniają wybrane projekty on-line i umożliwiają mieszkańcom stały kontakt z kulturą, bez konieczności wychodzenia z domu.

Czytaj dalej...

Nie musisz wychodzić zostań w domu! Apel rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

  • Dział: Kraj

 „Galerie, kluby, restauracje, siłownie etc. - na szczęście zamknięte. Co zatem w tej sytuacji?  Konieczne są dalsze racjonalne działania - przede wszystkim nie należy hospitalizować wszystkich osób zakażonych SARS-Cov-2, a jedynie chorych na COVID-19. Pozostałe zakażone osoby muszą być izolowane i poddane obserwacji w warunkach domowych. W przeciwnym razie nastąpi kompletny paraliż placówek, dedykowanych do leczenia chorych. Po raz kolejny apeluję też o to, aby wszyscy ci, którzy nie muszą wychodzić z domu, starali się w nim pozostać‼️ Unikajmy też spotkań towarzyskich - to nie jest czas na imprezowanie‼️ Przeczytaj apel Rektora WUM - prof. Mirosława Wielgosia w sprawie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem! 

Czytaj dalej...

W sobotnim szlagierze Lech lepszy od Legii. Posłuchaj jak zwycięski mecz skomentował Adam Nawałka.

Po dwóch porażkach zespół Adama Nawałki w końcu wygrał. Przebudzenie nadeszło w najważniejszym momencie, w meczu z Legią Warszawa. Pierwsza bramka padła już w 8 minucie spotkania. Do bramki Legii próbował trafić Nikola Vujadinović. Niefortunnie próbował uprzedzić go Marko Vesović, który wpakował piłkę do własnej bramki. Wynik meczu ustalił w drugiej połowie strzałem z rzutu karnego, podyktowanym za faul na Kamilu Jóźwiaku, Christian Gytkjaer. Jak ten mecz ocenił Adam Nawałka? Zobacz i posłuchaj.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas