Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk: "Jako tzw. ozdrowieniec wiem, że w osoczu mojej krwi mogą być przeciwciała."

  • Dział: Kraj

Marszałek województwa pomorskiego, który po dwukrotnym ujemnym teście na obecność wirusa został w pierwszych dniach kwietnia wypisany ze szpitala jako osoba zdrowa, chce pomóc chorym na COVID-19. We wtorek 21 kwietnia pojawił się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku by oddać osocze, które można podać zakażonym koronawirusem. Według RCKiK Mieczysław Struk jest pierwszym ozdrowieńcem z Pomorza, który oddał osocze.

Czytaj dalej...

Na Pomorzu do czwartku potwierdzono zaledwie 68 przypadków COVID-19 To jeden z najniższych wyników w kraju. Najprawdopodobniej spowodowany za małą liczbą wykonywanych testów.

  • Dział: Kraj

Na Pomorzu trzy laboratoria wykonują badania w kierunku koronawirusa. Właśnie rusza czwarte, czyli Invicta. Mimo to, wciąż za mało potencjalnie zakażonych ma pobierane wymazy, a czas oczekiwania na wynik z laboratorium WSSE wynosi 6-7 dni. W Polsce do 2 kwietnia 2020 r. potwierdzono 2692 przypadki choroby COVID-19 (stan na 2.04.2020 godz. 16.30), a w województwie pomorskim na koronawirusa zachorowało 68 osób. To jeden z najmniejszych wyników w kraju, spowodowany prawdopodobnie za małą liczbą wykonywanych testów.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Kategorie

PROGRAMY

Lokalne

Narzędzia

O nas

Obserwuj nas